2. kapitolka SS

27. května 2011 v 22:32 | Pee |  Sestry Snapeovy


Tak a je tu další část =) Snažila jsem se to napsat, co nejdřív, protože zítra je u nás pouť a dokonce tu mají být i nějací slvní lidé a hrát fotbal proti těm našim, takže to si nemůžeme s Honzou nechat ujít, ale potom vás budu informovat a budu doufat, že se mi podaří udělat nějaké ty fotky =) V našem zpravodaji je dost jmen, a není jisté u všech, že tu budou, ale například je tam napsaný Mádl, Kotek, Vojta Dyk, Vlasta Horváth, Aleš Brihcta, Jiří Langmajer, Pepa Vojtek, Pavel Zuna, Ondřej Vetchý, Ivan Trojan, Richard Krajčo, Daniel Landa, Pavel Nový, Jaromír Bosák a další, no.. tak uvidím a později vás budu informovati =) A teď? Teď jdu ulehnout za Honzou, jelikož z nudy kouká na nějakou ptákovinu v Tv, snad ještě nespí =DD.. ale já vám musela napsat alespoň jednu část k povídce, mno =)
Enjoy It..! :-* & Dobrou noc =)

,,Harry, pojď honem dolů!" zavolal z obýváku strýc Marv, a po chvíli se ne shodech ozval dupot nohou.
,,Co se dějě, strýčku?" zeptal se v té době skoro jedenácitletý černovlasý chlapec, s kulatými brýlemi na očích. Podíval se pomístnosti a nestačl valit oči, kolik tam bylo lidí. Byla tam postarší vyhublá ženská, šedovlasý stařík s dlouhýmy vousy a podivným kloboukem na hlavě. Ostatně podobný klobouk měla i ta dáma. Harry se díval z jednoho na druhého a v žaludkuměl divný pocit. Něcomu napovídalo, že ti lidé sem přišli, aby mu změnily celý život. Nevěděl proč, ale z nějakého důvodu, nejspíš z těch prapodivných hábitů a klobouků, se cítil jako ta nejvíce sledovaná bytost v té místnosti. Ale kdyby jen v té místnosti. V celém baráku, v celé té dlouhé ulici.
,,Musíme si vážně promluvit." řekl s pohledem upřeným na Harryho a pak svůj pohled přesměroval na schody vedoucí do ložnice. ,,Marge? Pojď taky dolů. Přišel čas." zavolal.
Ne že by Harry alespoň trochu chápal, co se děje ale neptal se. Však mu vše někdo vysvětlí. Doufal, že alespoň to, co vědět potřeboval.
,,Co se děje Marve?" přicupitala do obýváku Marge na tenoučkých podpadcích a časopisem v ruce a Johnem za zády. Ale když vzhlédla k osobám v místnosti,její pohled se zarazil a potom v němHarry vyčetl pochopení. Marge tedy věděla, proč tam ti lidi jsou. Ale Jhn byl stejně zmatený jako Harry. Aspoň že tak, řkal si Harry v duchu.
,,Posaďte se všichni a dáme se do vyprávění," začal strýc a počkal až se všichni pohodlně usadí, než pokračoval. ,,takže Harry, jistě jsi pochopil, že tu jsme všichni kvůli tobě. A jesli ne, brzy pochopíš. Ale předem, než ti vše vyklopím, mi musíš slíbit, že i necháš případné otázky na později. I ty Johne,když už jsi tu."
,,Takže, pamatujš si ještě,co jsme ti říkaly o tvých rodičích? Lhaly jsme. Neměly jsme na výběr, bylo to kvůli tvému dobru. Tví rodiče nezemřely při autonehodě, tví rodiče byly chladnokrevně zavražděni. Zabil je zlý kouzelník. Ano kouzelník. Existuje totiž svět o kterém ta, zatím nemáš ani tušení. My, co neumíme kouzlit, nemáme ten dar, se nazýváme mudlové. Tedy tak nám alespoň říkají kouzelníci. A ty, ty patříš mezi ty kouzelníky. Tví rodiče taky chodily do školy Čar a kouzel v Bradavicích, a teď nastal čas, aby jsi tam nastoupili ty. Ale zpět k tvému původu."
,,Tvá matka se s otcem vzaly hned po škole a krátce na to jsi se jim narodil. Jenže poté se tví rodiče pohádalia matka potkala svého nejlepšího kamaráda ze školy a nezůstalo jen u povídání. Strávili spolu celou noc, ale dohodli se, že to byla chyba. Jenže po nějakém čase Lilly zjistila, že je těhotná. S Jamesem už byli zase za dobře, a vše si vysvětlily. James se i dokonce smířil s tím, že budou mít další přírůstek ikdyž nebude jeho. Nakonec se narodily dvě dívky a krátce po jejihc narození jim byla vyřčena věštba. Každý kouzelník nějakou má. A u nich to znamenalo jediné. Boj. Boj o životy. V té době se snažil svět ovládnout zlěj kouzelník, co si říkal Lord Voldemort. Snažil se nedvládu kouzelníků ned mudly, ale stále tu byli jeho odpůrci a bojovali proti němu.I tví rodiče stáli na straně dobra. A to jim bylo společně s věštbou osudné. Voldemort se o věštbě dozvěděl a došlo mu, že je to o něm a tobě a tvých sestrách. Lily s Jamesem začali utíkat. Stěhovali se na nová místa, ale po nějaké době sr to nedalo zvládat a tak nechali přejmenovat obě dívky a nechali je umístit do sirotčince. U jejich biologického otce zůstat nemohli, neboť by je Voldemort našel a zabil. Jamese ten osudný večer zabil bez problému. James se nestihl ani bránit. Ale Lilly s tebou utekla do horní ložnice a schovala tě do kolébky, před kterou nastavila své těo jen, aby tě ochránila. Voldemort ji nutil, aby odstoupila, ale ona byla neoblomná a tak zabil i ji. Jenže jak na tebe působila Lilliina ochrana, Voldemortovo kozlo se onbrátilo i proti němu a zbyl po něm jen jeho plášť. Všichni si myslí, že umřel, ale někteří jedinci si myslí,že nezemřel. Že někde žije, jenže je slabí." Marv skončil své vyprávění a podíval se na Harryho, který jen stěží zadržoval slzy.
,,Takže já mám sestry?" řekl Harry, když zvdl svůj uslzený pohled ke strýci, tetě a všem řítomným.
,,Ano Harry. Jsou sice mladší o rok a v Bradavicích bereme žáky od sedmnácti let, ale kvůli vám jsme udělali víjimku. Nastoupíte všichni tři do společného ročníku. Oni už o tobě a všem, co ti řekl strýc, v tuhle chvíly asi taky vědí. Poslali jsme za nimi jejich otce, se kterým se ty setkáš v Bradavicích. Ale teď je jen na tobě, jestli chceš nastoupit do školy a zjistit něco víc o škole, kde studovali tví rodiče." Promluvil ten stařík s dlouhými vousy.
,,Mimochodem, já jsem profesor Brumbál, ředitel Bradavic a tahle dáma po mé levici je profesorka McGonagallová.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Barunie Barunie | Web | 28. května 2011 v 14:36 | Reagovat

Mohla :-D všechno mě ted odma strašně štve...jinak kapču si přečtu někdy jindy :-)

2 Shara♥ Shara♥ | Web | 28. května 2011 v 17:27 | Reagovat

tahle kapitola přečtená! poctivě ;) a zaujala mě!:)

3 Barunie Barunie | Web | 29. května 2011 v 11:51 | Reagovat

Já spíš myslela jak jsem byla v té Anglii tak že na mě všechno strašně dolíhá. Něco jen řeknu sestře o jedný holce a ona to vyslepičí nejlepší kámošce té holky no a holka se o tom samozřejmě dozví :-D a nejdřív si promysli stěhování :-D jedno jsem zažila a už dlouho neplánuju žádný další :-D

4 Shara♥ Shara♥ | Web | 29. května 2011 v 15:49 | Reagovat

jéžíšků!:D ty ses ozvala♥:) sem šťastná:D
u mě je bezvadně. můj bráška měl dneska první svaté příjmaní:P takže kalba.:) byla sem po dlouhý době v kostele. ale z donucení,v Boha už nevěřím.;)
óó!:) držím palce:) asi vám to vyšlo,že?:)

5 Barunie Barunie | Web | 29. května 2011 v 17:50 | Reagovat

Hezká kapitola, ale! Minule Pee a Mia oslavovaly 17ctku :-D a ted je Harrymu 11 a holky jsou o rok mladší? :-D :-D

6 ThomasMinerva21 ThomasMinerva21 | E-mail | Web | 1. srpna 2011 v 15:06 | Reagovat

All people deserve good life and <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> or college loan will make it better. Just because freedom is grounded on money.

7 Stejsy Stejsy | 14. října 2011 v 15:48 | Reagovat

Promiň ale na mě to teda moc nezaujalo

8 google maps street view google maps street view | Web | 9. června 2017 v 4:36 | Reagovat

•    I love your blog! I hope to see more posts from you in the future. Really great!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama