1. kapitolka

3. dubna 2011 v 17:06 | Pee |  Sestry Snapeovy

Ach.. píšu a u toho poslouchám toho krásného Jerguše-píseň Under the Bridge.. Už jste ho viděli či slyšely v Československé SuperStár? Já ho tedy úplně Žeru.. jeho imige je dokonalá a z nějakého důvodu mi nepřipomíná Johnyho Deppa jako jiným, ale Jesseho Spencera alias Dr. Roberta Chase z Dr. House.. Ale nelíbí se mi jen kvůli vzhledu.. fandím mu, protože zpívá fakt skvěle. A není to žádnej slaďouš jako Noah.. prostě je jinej a ty jeho brejle fakt chci. =D
A vy někomu fandíte v SS? Z kluků? Z holek fandim tý holčině, co o ní prohlašujou, že vypadá jako Nicol Sherzinger. Protože její podání písničky Poker Face od
Lady Gagy, je dokonalé a snad i lepší nežli originál =)
(no jo.. přiznávám, že jsem u toho usnula a proto je to dopsané až teď..)
No a teď teda ta povídka .. =DD Ať sa páčíí..

,,Mio, už přestaň snít. Princ počká, ale dort nám nevydrží." budila Pee svou sestru, protože dort opravdu nevydrží, jestli do deseti minut nepřijdou do společenky.
Pee a Mia mají narozeniny, a u nich v dětském domově to chodí tak, že nic není ničí, kdo si co najde, to taky spořádá. Jasně, že by jim to kámoši neudělali, ale Pee v nich nemá zas takovou jistotu, aby je nechala s dortem ještě nějaký čas osamotě. Přece jen je tu pořád ta fráze ,,co kdyby".
Dnes slaví své 17té narozeniny a Pee se na ně strašně těšila, protože vychovatelka jim už celý týden slibovala velké překvapení. Ona je už od narození hrozně zvědavá a s tím překvapením si lámala hlavu všude, kde prošla. Vychovatelka jim totiž nikomu žádné překvapení nikdy nepřipravovala, takže, co je tak vyjímečného, že zrovna dnes to nějaké překvapení bude? Že by se všichni složili a koupili jim nějaký ten adrenalinový zážitek? Pee si už hrozně dlouhou dobu přeje skusit skočit z velké víšky, roztáhnout ruce a nechat se přitahovat k zemi gravitací.
Ale zase, co by měli pro Miu? Protože její sestra, ačkoli jsou dvojčata, je jiná. Mia je ráda, když stojí pevně na zemi a žádný adrenalin nepotřebuje. Ona jen sní o princi, co si pro ni jednou přijede a se kterým bude mít šťastnou a spokojenou rodinu. Velký barák, spoustu sousedů a klidnou ale veselou budoucnost.
,,No tak Mio, nespi." skusila to Pee znovu, ale tentokrát hlasitěji, takže ji sestra slyšela.
Obrátila se na bok, čelam k Pee a zamžourala očima.
,,Už jdu." řekla rozespale a pomalu se šourala ke koupelně. Pee ji sledovala a jak viděla, jak se její sestře nechce nic dělat, šla a velice rychle se začala přehrabovat v sestřiný skříni a vytahovala z ní kusy oblečení, které jen tak pohodila na postel. Nakonec vybrala kraťasy po kolena s modrým páskem a bleděmodrou halenku. K tomu bílé žabky s jemným zdobením a bude to. Pee na sebe byla hrdá. Protože vybrat něco ze sestřinýho šatníku je občas dost obtížné.

,,Dobré ráno" pozdravily obě dívky, když vešly do společenské místnosti v jejich dětském domově. Místnost už byla plná vychovatelek a jejich kamarádů. Jen někteří jedinci, co se jim nechtělo vstávat teprve sbíhali po schodech.
,,Tak jak pak jste se vyspaly, holky?" zeptala se jich Irenka, jejich neoblíbenější a taky nejhodnější a nejmilejší vychovatelka. Mia a Pee se usmáli a očima vyhledávali své kamarády. Michaela, Erika, Sebastiana, Teresu a Debbie. Všichni stáli jen kousek od velikého stolu s narozeninovým dortem. Dort byl dvoupatrový, a celý pokrytý marcipánem. Na vrchu byly dvě fotky z jedlého papíru. Pee a Mii. A kolem dokola bylo 17 svíček.
Pee chtěla odpověět, že už ani nemohla dospat, ale to si zrovna sedla Bethy za klavír a rozezněly se úvodní tóny písně Happy B-day a všichni začaly zpívat, nám všem dost známou písničku..

,,To byl ale den, co?" zeptala se večer Pee Mii, když unavené padly na postel.
,,To jo." souhlasila sestra a otevřela svou novou knihu, kterou dostala. Byla to kniha o princezně z kresleného světa, kterou zlá macecha-čarodějnice jejího vyvoleného prince poslala do světa lidí. Tam princezna potkala úžasného chlapa s malou roztomilou dcerkou a její život pořádně začal. Takže jak tato pohádka skončí, měla Mia v plánu zjistit, co nejdříve. A princezně její život záviděla. Co ona by dala za to, aby se jí přihodilo něco podobného? Něco hodně romantického a prostě něco, z čeho by si připadala jako ve snu.
,,Ale stejně by mě zajímalo to překvapení, co nám Bethy s Irenkou slibují už celý týden. Dnes o tom nepadlo ani slovo." říkala Pee dál své sestře, ale ve skutečnosti to říkala spíše sobě, protože Mia už byla dávno u prince a princezny.
,Tuk,ťuk´ ozvalo se slabé klepání a tak Pee řekla ,Dále´
,,Děvčata, někoho jsme vám přivedla. Sám vám řekne, kdo je." vykoukla za dveřmi Irenka a víc otevřela dveře, aby udělala prostor černovlasému muži středního věku.
On je to překvapení? Ptala se sama sebe Pee. Kdo to k čertu je? Obě dívky seděli na svých postelích, jedna v rukou svírala knihu a druhá si nedůvěřivě prohlížela muže u dveří.
,,Nemůžu uvěřit tomu, že vás konečně vidím." řekl a Pee se drobet zamračila
,,Já jsem Severus Snape." řekl a asi si myslel, že jim to vše vysvětlí, ale opak byl pravdou. Byly zmatenější ještě víc než před tím, a Pee se zamračila o poznání víc.
,,Jsem váš otec." prohlásil nakonec a holkám spadla brada. Mia seděla a snad ani nedýchala a v Pee by se krve nedořezal. Jestli je to jejich otec proč pro ně přišel až teď? Co si o sobě vůbec myslí? vztekala se, ale nahlas nic nedala znát. Zatím.
,,Proč bychom vám měli věřit. Bez rodiny vyrůstáme už celých 17 let a teď si přijdete s tím, že jste náš otec?"
,,Zlato, je to pravda, a je mi líto, že mi nevěříš, ale vše ti mohu vysvětlit." usmál se smutně Severus.
,,Teď po 17ti letech? Proč jsi se teda neozval už dřív?" zvíšila na něj mírně hlas
,,Věděl jsem to celé ty dlouhé roky, že jste tu. Pozoroval jsem vás, když jste poprvé nastoupili do školky, do školy, ale vzhledem k vaší bezpečnosti jsem nesměl nic říct. Nijak se objevit a říct vám pravdu. Ale jestli mě necháš, tak vám to vysvětlím."
Pee se zvedla z postele a vyšla z pokoje rovnou do koupelny, kde se opřela o umyvadlo a kropila su studenou vodou. Cítila, že ten muž mluví pravdu. Z nějakého ji neznámého důvodu mu věřila, a cítila potřebu ho obejmout. Říct mu, jak se jí stýskalo.

*Mezitím v ložnici děvčat*
,,Za chvíli se vrátí. Tohle dělá vždycky, když ji něco zaskočí. A když jsi teď tady, vezmeš nás pryč? Domů?" zeptala se Mia
,,Ano zlato. Vezmu vás domů." usmál se a rozpřáhl svou náruč. Mia o takovémhle setkání často snívala, ale nikdy nevěřila, že by se to opravdu mohlo stát. Vychovatelky totiž tvrdili, že o jejich otci ani matce nic neví, a teď? Teď tu před ní stojí otec a čeká až ho obejme.
,,Fajn poslouchám." vrthla do ložnice Pee, ale ve dveřích se zasekla. Věděla, že Mia je jiná, ale tohle objetí opravdu nečekala.
,,Dobrá. A neskákej mi do řeči, ano? Vše, co ti povím je pravda, ať už na to věříš, nebo ne. Takže otázky až později." usmál se a posadil se do křeslo, ze kterého pro něj Mia sundala všechno pohozené oblečení.
,,Takže, před čtyřiceti lety se narodil chlapec. Jeho otec, po matčině smrti, byl věčně opilí a tak byl Sev věčně venku se svojí nejlepší kamarádkou Lilly. Hráli si, bavili se a občas s nimi byla i Lilliina sestra Marge. Před jedenáctými narozeninami Seva, mu přišel dopis. Psalo se v něm, že byl úspěšně přijat na školu čar a kouzel v Bradavicích." Severus se schválně koukl na Pee, která se už nadechovala, ale jakmile uviděla jeho pohled zarazila se a dál poslouchala.
,,Jeho otec, ikdyž byl na mol, z toho měl ohromnou radost. I on tam kdysi studoval. Rok po nástupe Seva, tam nastoupila i Lilly. Oba z toho měli radost, protože byli ve stejné koleji. Jenže tam byl i James Potter, kterého Sev neměl rád. Ale bohužel Lilly se s ním kamarádila. Po ukončení studia byly jejich vztahy stejné. Jenže oba chlapci už k Lilly cítili něco víc než přátelství. James si to uvědomil dřív a také se dřív vyjádřil. Rok po studiu se konala jejich svatba a Lilly na ní oznámila, že je těhotná. Jenže manželství jim neklapalo, tak jak si Lilly přála a krátce po Harryho narození se pohádali. Lilly potřebovala na vzduch a vyrazila do místního baru, kde potkala Seva. Dali se do řeči a oba se šíleně opili. Ráno se probudili nazí v jedné posteli, ale pro Lilly to bylo neodpustitelné. Milovala Jamese a tak se se Sevem dohodli, že ta noc zůstane jen mezi nimi. Ale osud tomu chtěl a ta noc nezůstala bez následků. Pár měsíců po tom se Lilly narodili dvojčata. Dvě krásné holčičky. Ke vší té smůle věštba předpověděla, že zrovna tyto děti budou tou největší ochranou pro celý kouzelnický i mudlovský svět. V tom okamžiku si Lilly uvědomila, že obě holčičky musí schovat. V té době totiž získával větší sílu zlý a mocný čaroděj, který si říkal Lord Voldemort. Doslechl se o té věštbě a vydal se za rodinou. Lilly s Jamesem před ním utíkaly, protože všichni věděli, že právě Voldemorta se ta věštba týká a také všichni věděli, že už si pro ně jde. Lilly obě holčičky schovala pod jiným příjmením do sirotčince, ale Harryho si nechala u sebe. S Jamesem se skrývali všude kde mohli, ale jednoho letního večera je Voldemort našel. Jamese zabil pouhým mávnutím hůlkou. Dostihl i Lilly a plačícího Harryho. Lilly Harryho schovalka za postýlku a sama se Voldemortovi nabídla, jen aby nechal Harryho naživu. Jenže Voldemort chtěl mít jistotu a tak chtěl zabít i toho chlapce. Ukázal hůlkou na Lilly a vyřkl kouzlo. Lilly se mrtvá skácela k zemi, ale to i sám Voldemort. Všichni si myslí, že Voldemort zamřel, ale když do toho domu přišlo několik čarodějů s Brumbálem, ředitelem Bradavic a velice mocným kouzelníkem v čele, byl tam jen jeho oblek, mrtvé tělo Lilly a plačící Harry.
Brumbál vzal chlapce do náruče a odnesl ho k rodině Jamese. Celý kouzelnický svět o tomto neštěstí ví a napjatě čeká, jestli se Voldemort někdy ukáže, jak si myslí spousta z nás. My si totiž myslíme, že nezemřel. Někde se skrývá a čeká až nabere dost sil."
Severus dopověděl část příběhu a čekal na reakci holek. Mia objímala polštář a vypadalo to, že o jeho slovech přemýšlí. Ale Pee..
,,Žádná kouzla neuxistují." řekla.
,,Fajn. Skus myslet na něco, nějakou věc, kterou jsi třeba ztratila a nemůžeš ji najít. Nebo si představ něco, co je v tomto domě, a řekni: Vente So. Sama uvidíš, co se stane." Pee se dívala stále nedůvěřivě, a Severus se jí ani nedivil. Mezitím co přemýšlela zda to má skusit nebo ne její sestra natáhla ruku, zavřela oči a na její dlani se znenadání objevila malá knížečka.
,,Páne, jo." nevěřícně zírala na svou dlaň Mia.
,,Takže? Už mi věříte?" zeptal se Severus
,,Možná, ale stejně mám spoustu otázek." odpověděla Mia a její sestra mezitím zakřičela bolestí. Na její dlaň totiž spadl celý vodní meloun, na který dostala chuť.
,,No, co.. jsem to taky chtěla skusit." řekla na jejich nechápající pohled. A zadívala se na zem kam ten velký a červený meloun spadl z její dlaně.
,,Tak to příště skus s něčím, co udržíš, zlato." usmál se Severus

A co, chcete další část?? =) Miláčkové, mí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pee Pee | Web | 3. dubna 2011 v 17:09 | Reagovat

Páni.. tak dlouhou kapitolku jsem neplánovala.. jsem to teda překvapila, že? =D Tak alespoň doufám, že ji zkomentujete, zkritizujete a ták.. ale nebuď te moc zlí =))

2 Das Das | Web | 4. dubna 2011 v 17:16 | Reagovat

na supestra se nedívám.

[1]:  nádherná! nádherná! nádherná! ;)) ;D
.. chcu další část!

3 Shara♥ Shara♥ | Web | 4. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

Tak tvojeho bráchů vyfoť ! Jó? =D
Si krásná ! Tvoje fotky chci jen ták :) Chci si je dát do mobilů a časem na tapetů :) PROSÍM Moc !
Ano,Karel byl jediný kdo si ze mě vystřelil :) A z tebé? =D
Jergůš je dobréj :)
Jdů číst =D

4 Shara♥ Shara♥ | Web | 4. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

Tak tohle je jedna z těch tvých nej ! Další kapitolů prosím ! =D

5 Shara♥ Shara♥ | Web | 4. dubna 2011 v 19:01 | Reagovat

Teď sem to dočetla celé :) Vážně. Ale vážně povedené :)

6 Shara♥ Shara♥ | Web | 4. dubna 2011 v 19:02 | Reagovat

Jako promin za ty komentý =D ále jdu si to přečíst ještě jednou =DD

7 Shara♥ Shara♥ | Web | 5. dubna 2011 v 14:30 | Reagovat

Jegůše mě bylo líto. Ale nejvíc sem bečala při Noahovi. :/:'(;DD Á jako. Na ty fotky se těším. ! :) ..co ve škole? :/ Taky nudá? :D

8 Das Das | Web | 6. dubna 2011 v 7:14 | Reagovat

:D :D lidi, co se na TVD nedívají přicházejí o hodně. :D
.. jinááč překrásnej new dess!(?)

9 Barunie Barunie | Web | 8. dubna 2011 v 14:51 | Reagovat

Jerguše jsem moc v lásce neměla. Podle mě byl až moc přesvědčený o svých kvalitách až byl namyšlený :-D já radši měla Noaha :-P
Jo skvělá kapitola :-D je zajímavé si zopakovat vzpomínky! :-)

10 Barunie Barunie | Web | 9. dubna 2011 v 14:39 | Reagovat

Nejsi špatná blogařka...já totiž nemám čas ani přístup na net. To mám jen o víkendech :-)

11 Emily Emily | Web | 21. dubna 2011 v 11:34 | Reagovat

No jasně že chceme další část.. kde je? ;) napiš mi, až jí uveřejníš.. díky moc!

12 Emily Emily | Web | 22. dubna 2011 v 22:45 | Reagovat

Ahoj, ráda se spřátelím, až se utvrdím, že opravdu píšeš.. protože nezlob se na mě, ale zatím tu nic moc ke čtení nemáš zveřejněného.. tak až se kapitolovka rozjede, ráda si tě dám do SB ;) neber si to nějak osobně, ale přátelím se s blogy, které mi mají opravdu co nabídnout.. tak šup šup další kapču!

13 ListeRo ListeRo | Web | 25. dubna 2011 v 15:21 | Reagovat

jó fakt dobrý tady! Skoukněte můj, teprve taky vicemene začinám a až se to rozjede tak to bude lepší! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama