Baruška Valentajna neslaví

20. března 2011 v 22:43 | Pee |  Jednorázovky
ní a nezapomeňte komentovat ;-)


Dnes je ten den. Je čtrnáctého února a všechny země slaví svátek zamilovaných. Výzdoba ve výlohách je růžová a srdíčková a obchody plné lidí, shánějících nějaký pěkný dar pro své milé protějšky.
A v jednom z nich se nacházel i Marián a vybíral vhodný dárek pro svou Barušku. Prošel už několik obchodů, ale stále netrefil na nic, co by se jí mohlo zalíbit. Všude měli plyšáky, hrníčky polštářky,.. ale jen s valentýnským tématem. A to on nechtěl. Věděl totiž, že ona Valentýn neslaví. Jeho Baruška nepotřebovala nějaký americký svátek, aby mu vyznala svou lásku. Ona mu ji vyznávala denně. A myslela si, že by to takhle mělo být u všech párů.
A proto ji Marián tolik miloval. Byla jiná než-li ostatní dívky, byla svá. Ale i přes to ji chtěl, na tenhle svátek všech zamilovaných něco dát. Vždyť je to přeci pěkné.

Marián už chtěl z obchodu odejít, protože ho nic nezaujalo, když v tom se venku rozezněla pomalá romantická hudba. Marián se usmál a naposledy se rozhlédl po obchodu, jestli ho něco nezaujme teď, z jiného úhlu pohledu. A také, že ano. Hned u kasy se na stojanu otáčely polštáře. A na tom jednom byl nápis:

*Valentýn? Je jen zbytečný svátek, protože každý den s tebou je jedinečný a stojí za to, abych ho žil naplno..*

Mariánovi se ten nápis zalíbil a šel se podívat blíž.
Polštářek byl ve tvaru srdce, ale místo toho, aby byl růžový, byl fialový. Prostý a obyčejný. Jen ten nápis ho dělal zajímavým. A proto Marián neváhal, než mu ho někdo sebere a šel s ním k prodavačce.
,,Skvělý výběr." usmála se na něj a ještě mu ho zabalila do krabičky,která byla zdarma. Obvykle se za ní platilo, ale když je ten Valentýn..
Marián byl šťastný, že našel vhodný dárek, protože ten polštář mu mluvil přímo z duše. Jako by tam čekal až si pro něj přijde. .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama